ASIM HAKAN AŞKAR

Asım Hakan Aşkar 1972 yılında İzmir’de doğdu. TED Ankara Koleji ve ardından Bornova Anadolu Lisesini bitirdi. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar bölümünü bitirdikten sonra iş hayatına RAKS – Rapak Baskı Ambalaj A.Ş.’de teknolojiden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak başladı. Ardından 1,5 senelik Info Bilgisayar çalışmasından sonra dönemin en önemli Internet servis sağlayıcısı RAKSNet’te Müşteri Hizmetleri Müdürü olarak 3 sene hizmet verdi. RAKSNet’in Gedik Yatırıma satılmasından sonra yine 3 senelik bir dönem için Bölge Teknik Müdürlüğü yaptı.

2004 senesinin Ocak ayında hobisi olarak gördüğü sinema işletmeciliğine Mars Cinema Group’ta başladı. Sırasıyla işletme müdürlüğü ve Ege Bölge müdürlüğü yaptıktan sonra 2013 senesinde Türk Sinema endüstrisinde bir dönüm noktası olan dijital transformasyon projesini başlattı ve 3 ay gibi bir kısa zamanda 530+ eski teknoloji sinema ekipmanını kurduğu DC Team (Digital Sinema Ekibi) ile Mars Cinema Group’un tüm işletmelerinin tam dijital ve otomasyon ile çalışmasını sağladı.  

Şu an CGV Mars Entertainment Group’ta Dijital Sinema Operasyonları Direktörü olarak iş yaşantısına devam eden Asım Hakan Aşkar, ICTA (International Cinema Technology Association) ve UNIC (Avrupa Sinema Birliği) Teknoloji Grubu üyesidir. İletişim Bilgileri

  • Bilgi ;
  • Sorumlu İrtibat : Gökmen ÖZTÜRK
  • GSM : 0530 430 41 84
  • gokmen.ozturk@ibb.gov.tr