AYÇA KURU

Küçüklüğünden itibaren, bale ve zarafet (leydilik) eğitimi ile iç içe büyüyen Ayça KURU, on (10) yıl gibi uzun bir sürede bale hayatını devam ettirmesinin yanı sıra, İzmir’in köklü zarafet eğitmenlerinin de öğrencisi olmuştur. Bununla birlikte; Miss Tukey, Miss Ege ve bir çok güzellik yarışmasında derece almaya hak kazanmıştır.

İstanbul’da Kuşdili Eğitim Merkezi, Attila SARIKAYALI, Enver SEYİTOĞLU, Orhan ERTARHAN, Gülgün FEYMAN, Cüneyt ARKIN, Doğan Şentürk, zarafet eğitmeni Oya ÖLÇEN, Bülent İŞBİLEN, Hakan ÖZTÜRK, zarafet eğitmeni  Aslı TONYAK gibi alanında tanınmış birçok öğretmenden özel olarak kişisel gelişim eğitimleri almış olup, İşletme ve Hemşirelik bölümlerini bitirdikten sonra, Newyork Parsons The New Scholl for Design–Bachelor of Arts in Fashion Design – Fashionand Technology mezun olmuştur. Ayrıca, Türkiye’de çok az bireyin sahip olduğu “scotland lady” unvanına hak kazanmıştır.

Kuru, bugüne kadar toplam dört bin beş yüz (4.500) bireysel mezun vermiştir. Bununla birlikte, medya sektöründe yer alan birçok model, oyuncu ve sunucu da Kuru’dan eğitim almıştır.

Ayca Kuru Akademi 2007 senesinden itibaren hizmet vermeye devam etmektedir.

Miss Turkey, Miss Globe, Miss Exclusive, Golden of Beauty, Miss Fashion TV, Perfect Model, Sinema Güzeli gibi birçok yarışmanın yarışmacı eğitimini üstlenmiş olup, Marmara üniversitesi, Başkent üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesinde Duruş ve İş etiketi eğitimleri Doğa Koleji ve Çevre Kolejinde görgü kuralları eğitimleri kapsamında öğretmenlik görevini de devam ettirmektedir.

Genel olarak verdiği eğitimlerin başlıkları zarafet, görgü kuralları, adab-ı muaşeret, davranış bilimleri, iş etiketi, imaj, iletişim, sunum teknikleri, motivasyon dur.

Bugüne kadar birçok eğitim kurumu ve şirketlere eğitim veren Ayça KURU, eğitimlerine hiç ara vermeden devam ederken oyunculuk mesleğini de icra etmektedir.İletişim Bilgileri

  • Bilgi ;
  • Sorumlu İrtibat : Gökmen ÖZTÜRK
  • GSM : 0530 430 41 84
  • gokmen.ozturk@ibb.gov.tr