Ayça KURU

ZARAFET EĞİTMENİ

Ayça Kuru, küçüklüğünden itibaren, bale ve zarafet eğitimi almış, 10 yıl boyunca bale hayatını devam ettirmesinin yanı sıra, İzmir’in köklü zarafet eğitmenlerinden de ders almıştır.

Miss Turkey, Miss Ege ve bir çok güzellik yarışmasında derece almaya hak kazanmıştır. İstanbul’da Kuşdili Eğitim Merkezi, Attila SARIKAYALI, Enver SEYİTOĞLU, Orhan ERTARHAN, Gülgün FEYMAN, Cüneyt ARKIN, Doğan Şentürk, zarafet eğitmeni Oya ÖLÇEN, Bülent İŞBİLEN, Hakan ÖZTÜRK, zarafet eğitmeni  Aslı TONYAK gibi isimlerden kişisel gelişim eğitimleri almış, İşletme ve Hemşirelik bölümlerini bitirdikten sonra, Newyork Parsons The New Scholl for Design–Bachelor of Arts in Fashion Design – Fashionand Technology mezun olmuştur.

Ayrıca Türkiye’ de çok az kişinin sahip olduğu “scotland lady” unvanına sahip olmuştur. Miss Turkey, Miss Globe, Miss Exclusive, Golden of Beauty, Miss Fashion TV gibi bir çok yarışmanın yarışmacı eğitimini üstlenmiş, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesinde Duruş ve İş etiketi eğitimleri Çevre Kolejinde görgü kuralları eğitimleri kapsamında öğretmenlik görevini de devam ettirmektedir. Aynı zamanda mesleğine ara vermeden oyunculuk da yapmaktadır.