Selman ARSLANBAŞ

2002 yılında Atatük Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdikten sonra 2011 yılında İstanbul Üniversitesinde yine Türk Dili ve Edebiyatı alanında yüksek lisansını tamamladı. BİL Öğretim Kurumlarında çeşitli kademelerde Eğitim Yöneticiliği yaptıktan sonra 2009 yılında ABD’ye gitti. University of New Haven’da dil eğitimini tamamlayarak, University of Connecticut’tan (UCONN) MBA derecesini aldı. Dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yer alan Yale Üniversitesinde Yabancılara Türkçe Öğretimi, Modern Türk Dili ve Osmanlıca öğretimi üzerine çalıştı.

 İstanbul Aydın Üniversitesinde Doktorasına devam eden ve aynı zamanda Yükseköğretimde Uluslararasılaşma ve Türkçe Öğretimi konusunda uzman olan Arslanbaş, birçok ülkede uluslararası sempozyum, fuar, kongre, zirveye katılarak bu alanlarda çalışmalarda bulunmaktadır.

Kendisi halen İstanbul Aydın Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Direktör Yardımcısı ve Türkçe Öğretim Merkezi (Aydın TÖMER) Müdürlüğü görevini yürütmektedir.  İletişim Bilgileri

  • Bilgi ;
  • Sorumlu İrtibat : Gökmen ÖZTÜRK
  • GSM : 0530 430 41 84
  • gokmen.ozturk@ibb.gov.tr