Kariyer eğitim günleri içeriği ve amacı nedir ?

Kariyer Eğitim Günleri programı iş, sanat ve spor adamlarının iştirakleri ile düzenlenen üniversite örencilerinin iş hayatına hazırlanırken destek olabilecek bir gelişim eğitimleri dizisidir. Proje; üniversite öğrencilerinin donanımlarını arttırmak, mezuniyet sonrası istihdam olanaklarına katkıda bulunabilmek, katılımcı üniversite öğrencilerinin gelecekteki iş hayatlarında donanımlı birey olarak hayata katılımı amaçlanmaktadır. ( Detaylı bilgi için - 0212 600 87 21 - 0212 600 87 30 )

 

Kimler Katılabilir?

Üniversite mezunları ve Üniversite öğrencilerine yönelik olup yaş sınırlaması bulunmamaktadır.

 

Nasıl kayıt olabilirim?

Sitemizde bulunan kayıt butonuna tıklayarak TC Kimlik numaranızı giriniz ve adımları takip ederek ön kaydınızı yapınız. Ön kayıt işleminden sonra kesin kayıt için 1 adet kimlik fotokopisi ve öğrenci kimliği fotokopisi (Mezunsa diploma fotokopisi) ile İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı belnetlere başvurmanız gerekmektedir.

Belnet adresleri için Tıklayınız.

 

Ne zaman ve hangi aralıklarla düzenleniyor?

Eğitimler, Üniversitelerin akademik takvimleri göz önünde bulundurularak, güz ve bahar dönemi olmak üzere senede iki kere düzenlenmektedir. Program, cumartesi günleri 14:00 - 17:00 saatleri arasında, 5 haftalık bir zaman dilimi içerisinde gerçekleşmektedir.

 

Program sonunda geçerli bir belge veriliyor mu?

Devam mecburiyeti olan programı tamamlayan öğrencilere;İBB Başkanı Kadir TOPBAŞ imzalı katılım belgesi verilmektedir.

 

Eğitimciler hakkında bilgi sahibi olabilir miyim?

Üniversitelerin değerli akademisyenlerinin teorik ve uygulamaya yönelik bilgileri paylaştığı programda, sektör temsilcisi eğitimciler de pratik anlamda bilgiler vererek, farklı sektörlerin inceliklerini ve kendi geçmiş tecrübelerini öğrencilerle paylaşmaktadır.

 

Eğitimden bugüne kadar kaç kişi faydalanmıştır?

Bu güne kadar yurtdışından 36, İstanbul dışından 94, İstanbul’dan ise 44 olmak üzere toplam 172 üniversiteye mensup 9129 öğrenciye başarı sertifikası verilmiştir.

 

Etkinliğe katılmak size ne sağlar?

Kendini tanıma ve bu doğrultuda kariyer planlarını yapma konusunda farkındalık kazandırırken, iş alanları, bölümleri, sorumlulukları, sektörün evrenselliği ve bu boyuttaki geleceği hakkında bilgi edinmenizi sağlar.İletişim Bilgileri

  • Bilgi ;
  • Sorumlu İrtibat : Gökmen ÖZTÜRK
  • GSM : 0530 430 41 84
  • gokmen.ozturk@ibb.gov.tr