SIKÇA SORULAN SORULAR

Kariyer eğitim günleri içeriği ve amacı nedir?

Kariyer Eğitim Günleri programı iş, sanat ve spor adamlarının iştirakleri ile düzenlenen üniversite öğrencilerinin iş hayatına hazırlanırken destek olabilecek bir gelişim eğitimleri dizisidir. Proje; üniversite öğrencilerinin donanımlarını arttırmak, mezuniyet sonrası istihdam olanaklarına katkıda bulunabilmek, katılımcı üniversite öğrencilerinin gelecekteki iş hayatlarında donanımlı birey olarak hayata katılımı amaçlanmaktadır. ( Detaylı bilgi için - 0212 600 87 21 - 0212 600 87 30 )

 

Kimler Katılabilir?

Üniversite mezunları ve Üniversite öğrencilerine yönelik olup yaş sınırlaması bulunmamaktadır.

 

Nasıl kayıt olabilirim?

Sitemizde bulunan kayıt butonuna tıklayarak TC Kimlik numaranızı giriniz ve adımları takip ederek ön kaydınızı yapınız. Ön kayıt işleminden sonra bilgileriniz incelenecek ve kesin kaydınız yapıldığında tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Ne zaman ve hangi aralıklarla düzenleniyor?

Eğitimler, Üniversitelerin akademik takvimleri göz önünde bulundurularak, güz ve bahar dönemi olmak üzere senede iki kere düzenlenmektedir. Program, 3 hafta  Cumartesi günleri gerçekleştirilecektir. Eğitim programları tamamlandıktan sonra web sitemiz üzerinden duyurulacak tarihlerde “İstihdam Zirvesi” final programı gerçekleştirilecektir.

 

Program sonunda geçerli bir belge veriliyor mu?

Devam mecburiyeti olan programı tamamlayan öğrencilere;İBB Başkanı imzalı katılım belgesi verilmektedir.

 

Eğitimciler hakkında bilgi sahibi olabilir miyim?

Üniversitelerin değerli akademisyenlerinin teorik ve uygulamaya yönelik bilgileri paylaştığı programda, sektör temsilcisi eğitimciler de pratik anlamda bilgiler vererek, farklı sektörlerin inceliklerini ve kendi geçmiş tecrübelerini öğrencilerle paylaşmaktadır.

 

Eğitimden bugüne kadar kaç kişi faydalanmıştır?

Düzenlenen programlara bugüne kadar yurt dışından 46, İstanbul dışından 88 ve İstanbul'dan 56  olmak üzere toplam 190 üniversitenin yaklaşık 30 bin öğrencisi ve mezunu katılmıştır. 

 

Etkinliğe katılmak size ne sağlar?

Kendini tanıma ve bu doğrultuda kariyer planlarını yapma konusunda farkındalık kazandırırken, iş alanları, bölümleri, sorumlulukları, sektörün evrenselliği ve bu boyuttaki geleceği hakkında bilgi edinmenizi sağlar.